• 0 342 317 33 01

 

15 Nisan 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Sanko Park AVM işbirliği ile yapılan çiçek karnavalı kapsamında 20-23 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen sanatçılar ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri bir araya geldi. Sanatçılar Resim kategorisinde sanat çalıştayında yer alırken, öğrenciler Resim, Moda Tasarım ve Kısa Film kategorilerde eserlerini üretip yer aldılar.

 

 

Öğrenci çalıştayında her bir kategoride oluşturulan eserler yarışmaya tabi tutularak değerlendirmeye alındı. Yanı sıra karnaval kapsamında, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini kapsayan “çiçek” temalı Fotoğraf yarışması gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilerin ödülleriniGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M. Avni Gökalp, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Şenel, Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Kadir Arslan, Sanko Park AVM Müdürü Niyazi Büyükaksu tarafından 13 Mayıs 2018 tarihinde saat 15:30 yapılan karnaval kortejininin ardından Sanko Park AVM’de düzenlenen ödül töreninde verildi.

 

M. Avni Gökalp

 

Karnaval kapsamında yapılan yarışmalarda, Kısa Film kategorisinde birincilik ödülünü “Bir Zeher Bin Silah” adlı film ile Ahmed Jamal alırken, İbrahim Tarhan’ın “Perspektif” filmi ikinci, Mehmet Çağlar Atakçı ve Yunus Emre Temir’e ait “İnkişaf” filmi üçüncülük ödülüne layık görüldü. Fotoğraf kategorisinde Tuğba Demir birinci olurken, Yusuf Özdoğan ikinci, Ayham Assaf ise üçüncü oldu. Moda Tasarımı yarışmasında ise Betül Taş birinci, Semra Atok ikinci ve Sevilay Hizar üçüncü oldu. Resim yarışmasında ise Alpago Batuhan Erdönmez birinci, Çiğdem Polat ikinci ve Derya Esen üçüncü oldu. Vedat Arar, Ali Polat ve Serap Atik Resim kategorisinde mansiyon ödülüne laik görüldü.

Elif Şenel

 

Elif Şenel, Fatma Şahin, M. Avni Gökalp, Niyazi Büyükaksu, Kadir Arslan

 

M. Avni Gökalp, Niyazi Büyükaksu

 

Fatma Şahin, Niyazi Büyükaksu

 

Elif Şenel,  Niyazi Büyükaksu

 

Elif Şenel, Fatma Şahin, M. Avni Gökalp, Niyazi Büyükaksu, Kadir Arslan

 

Elif Şenel, M. Avni Gökalp

 

Elif Şenel, Fatma Şahin, M. Avni Gökalp, Niyazi Büyükaksu, Kadir Arslan