• 0 342 317 33 01

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Elemanları Doç. Dr. Ebru ÇORUH, Doç. Dr. Nazan AVCIOĞLU KALEBEK, Dr. Öğr. Üyesi Gökçe ÖZDEMİR, Dr. Öğr. Üyesi Deniz VURUŞKAN ve 4. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Varoluş” temalı karma serginin 8 Mayıs 2018 tarihinde Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle açılışı yapıldı.

 

 

Varoluş temasını doğa, evren, din, kültür, felsefe ve psikoloji gibi alanlardan ilham alarak hayal güçleriyle harmanlayan öğrencilerin proje danışman hocaları  doğal taşlarla yaptıkları takı tasarımlarını sergilediler. 4. Sınıf öğrencilerinden bir kısmının İpek Böceğinin Varoluşu, Varoluşta Geleneksellik ve Modernizm, Estetik-Ahlak-Din temaları altında yaptıkları halı tasarımı ve dokumacılığı alanındaki işleri oldukça ilgi gördü. Takı tasarımı ve halı tasarımı ve dokumacılığı alanlarının yanı sıra giysi tasarım alanında da Hiçlikten Yaşama, Menekşenin Varoluşu, Son Fısıltı, İnanç, Su Damlası ve Şiddet gibi temalardan yola çıkarak gerçekleştirilen tasarımlar beğeniye sunuldu. Sergi açılışında konuşma yapan Genel Sekteter Yardımcısı Nuh OKUMUŞ Gaziantep Üniversitesi’nin dolu dolu yaşayan bir üniversite olduğunu ifade ederek, “Güzel Sanatlar Fakültesi’nin işlerini beğenmekteyiz. Sanatsal değerlerle daha iyi işler çıkaracak ve üretime daha fazla katkı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ebru ÇORUH; “ Dolu dolu geçen ve emek verilen 3 senenin birikimlerini Varoluş teması ile ortaya koymaktan mutluluk duymaktayız. Yaklaşık 1 senelik bir sürecin ardından çalışmalarımızı sizlerle buluşturmak istedik. Sergideki tasarım ürünlerin her biri farklı bir konuyu ele almış ve Varoluş temasını farklı bakış açılarıyla ortaya koymuştur. Biz ve öğrencilerimiz güzel işler çıkardığımız ve bugün de bu sergiyi açtığımız için mutluluk duyuyoruz. Değerli katkılarınızdan ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.