• 0 342 317 33 01

M. Avni Gökalp Elif Şenel Zuhal Arda Semih Büyükkol

 

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zuhal Arda ile Doç. Dr. Semih Büyükkol Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından misafir edildi. Prof. Dr. Zuhal Arda'nın Güzel Sanatlar Fakültesinde gerçekleştirdiği suluboya workshop ve "Sanat Eğitiminin Şiddeti Önlemedeki Rolü" adlı konferansıyla başlayan etkinlikler, Prof. Dr. Zuhal Arda ve Doç. Dr. Semih Büyükkol'un birlikte gerçekleştirdikleri "Farkındalıklar" adlı resim sergisi ile devam etti.

 

M. Avni Gökalp

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen serginin açılış konuşmasını yapan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Avni Gökalp, Gaziantep Üniversitesi yönetimi olarak sanatsal etkinlikleri ve sosyal etkinlikleri sonuna kadar desteklemeyi görev bildiklerini, sanatı ve sanatçıyı çok önemsediklerini söyledi. Prof. Dr. Gökalp, “Geçen sene içerisinde 600’den fazla sosyal etkinlik gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Sayısız etkinliklerimizden biri olan Farkındalıklar isimli serginin sanatçıları Prof. Dr. Zuhal Arda ve Doç. Dr. Semih Büyükkol’a, sergi organizasyonunda emeği geçen Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Şenel başta olmak üzere, bu ve benzeri etkinliklere gönül veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Zuhal Arda

 

Gaziantep’in tarihi dokusundan çok etkilendiğini öncelikle dile getiren Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Zuhal Arda, “Eserlerimin çoğu yeniden doğuş ile ilgili. Eserlerimde genelde evrensel bir renk olan maviyi tercih ediyorum. Maviyi kontrast ve yan renklerle birleştirerek farklı denemeler oluşturuyorum. Dokusal çalışmaların yanı sıra yer yer figürler de yer alıyor eserlerimde. Bazen eski Türk tarihinden gelen figürleri kullanıyorum. Genelde soyut olan çalışmalarıma bazen figürlerle anlam kazandırmaya çalışıyorum” dedi. GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin sanata olan yoğun ilgilerini görmekten mutluluk duyduğunu ve Gaziantep Üniversitesi’nin sanata verdiği önemin çok kıymetli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Arda, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Avni Gökalp nezdinde GAÜN Yönetimine ve GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Şenel başta olmak üzere serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

Semih Büyükkol

 

Gaziantep Üniversitesi’nin misafirperverliğinden mutluluk duyduğunu ifade eden Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Semih Büyükkol ise, “Benim resimlerim, kurguya dayalı psikolojik portrelerden oluşuyor. Nesne portre ilişkisi bağlamında dolaylı bir anlatım içerisinde oluşturduğum eserlerim, genelde yaşanmışlıklara ve gözleme dayalı psikolojik durumların, insanların kendi yaşanmışlığına dikkat çekmeye yönelik yansımalarıdır. Eserlerimde, konuyu daha çarpıcı hale getirmek adına Barok Dönemine ait ışık anlayışı kullanılmıştır” şeklinde konuştu. Böyle tarihi bir mekânda sanatını arz etmekten ve Gaziantep Üniversitesi tarafından ilgiyle karşılanmış bulunmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Doç. Dr. Büyükkol, GAÜN Yönetimine, GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Şenel’e ve sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

 

M. Avni Gökalp Elif Şenel Zuhal Arda Semih Büyükkol

 

 “Farkındalıklar” adlı resim sergisi 6 Mayıs 2018 tarihine kadar GAÜN Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezinde gezilebilecek.

 

M. Avni Gökalp Elif Şenel Zuhal Arda Semih Büyükkol

M. Avni Gökalp Elif Şenel Zuhal Arda Semih Büyükkol

M. Avni Gökalp Elif Şenel Zuhal Arda Semih Büyükkol

M. Avni Gökalp Elif Şenel Zuhal Arda Semih Büyükkol