• 0 342 317 33 01

YARATICILIĞIN DEĞERE DÖNÜŞMESİ

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda “Yaratıcılığın Değere Dönüşmesi” adlı bir söyleşi gerçekleştirildi.

Start-up ve Girişim Danışmanlığı yapan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi İnanç AYAR, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Nazan AVCIOĞLU KALEBEK ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz VURUŞKAN moderatörlüğünde iki saatlik bir söyleşi gerçekleştirdi.

Matematik, Felsefe ve Eğitimde Drama alanlarında eğitim alan AYAR, kendi deneyimlerinden yola çıkarak girişimciliğin bir iş kolunda kısıtlı kalmasından ziyade bir hayat tarzı olarak görülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Öğrencilerle soru-cevap şeklinde tartışarak “Hedef mi, hayal mi?” ikileminin mantık çerçevesinde çözüme kavuşturulabileceğini belirtti.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nde olmaktan ayrıca mutluluk duyduğunu belirtirken, sanat dallarında maddi sermayeden çok psikolojik sermayenin önemine değindi. Öğrencilere, her geçen gün yeni şeyler deneyerek ve bir alana yoğunlaşarak hedeflerine daha kolay ulaşabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Söyleşi esnasında bilişsel oyunlara da yer veren İnanç Ayar, küçük oyunlarla birlikte yürütülen tasarım işlerinin daha başarılı olduğunu belirtti. Zihin ve bedenin aynı anda çalışmasının yaratıcılık ve psikoloji üzerindeki olumlu etkisini, katılımcılarla birlikte gerçekleştirdiği oyunlarla anlattı.

Söyleşi sonunda Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nazan AVCIOĞLU KALEBEK tarafından Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi İnanç AYAR’a katılım belgesi takdim edildi. Katılım gerçekleştiren Öğretim Elemanları ve öğrenciler memnuniyetlerini, motivasyonlarının arttığını ve daha gerçekçi hedefler için adım atacaklarını belirterek İnanç AYAR’a teşekkürlerini sundular.