• 0 342 317 33 01

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımıyla Kadın Temalı Sergi gerçekleştirildi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Moda ve Tekstil Tasarımı, Resim, Seramik ile Sinema ve Televizyon Bölümlerinden öğretim elemanları ve öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenen tören ile açıldı.

Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali EMİNOĞLU’nun da katıldığı Sergi açılışında bir konuşma yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Perçin AKGÜL, Gaziantep Üniversitesi’nin yaşayan bir üniversite olduğuna dikkat çekti.  Prof. Dr. AKGÜL, “Fakültemizin işlerini çok beğeniyor ve bölümlerin bir arada bir sergi açabilmesinden oldukça mutluluk duyuyorum. Bu sergi hem günün anlam ve önemi hem de fakültemizde açılışı yapılan ilk sergi olması sebebiyle hepimiz için çok özel. İleriki süreçte de sanatsal değerlerle iyi işler çıkaracak ve daha fazla bir araya geleceğiz. Eserleriyle katılım gerçekleştiren tüm hocalarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergide yağlı boya tablolar, figür çalışmaları, emekçi kadınların ön plana çıkarıldığı fotoğraf kareleri, kolaj tekniği ile oluşturulan tasarımlar, özgün baskı çalışmaları, seramik eserler ve farklı teknikler ile boyama ve işleme yapılan kumaşlar yer aldı. Yaklaşık altmış eserin yer aldığı serginin açılış kokteylinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulundu.

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yönetimi ve Bölüm Başkanlıklarının temsil edildiği tören, sergiye eserleriyle katılan öğretim elemanları ve öğrencilere Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül tarafından katılım belgelerinin verilmesi ve sergideki işlerin incelenmesiyle son buldu.